Priboj – Iz Opšte bolnice Priboj ovih dana stižu ohrabrujuće vijesti. Tokom ove godine u porodilišnoj službi zabilježen je značajan porast broja novorođenih beba u odnosu na prethodne godine, što predstavlja pozitivan pomak za lokalnu zajednicu.
Iako su ovi podaci još uvek ispod nivoa iz ranijih decenija, rast broja novorođenčadi uliva nadu da bi se ovaj trend mogao nastaviti i u narednom periodu. Kao vid priznanja za ostvarene rezultate, bolnica je dobila i novogodišnju poklon-čestitku od predsjednika Republike Srbije Aleksandra Vučića.

Foto: Opština Priboj
Direktor Opšte bolnice Priboj, dr Jasminko Toskić, naveo je da su ovogodišnji rezultati znatno bolji nego ranije.
– Ove godine u pribojskoj porodilišnoj službi rođeno je 129 beba, dok je prethodnih godina taj broj iznosio oko 60. Postoji mogućnost da se do kraja godine taj broj dodatno poveća – rekao je dr Toskić.

Foto: Opština Priboj
Posebna zahvalnost upućena je ljekarima, babicama i ostalom medicinskom osoblju porodilišta, koji svojim radom doprinose kvalitetnijoj zdravstvenoj zaštiti majki i novorođenčadi.

Foto: Opština Priboj
Dodatno ohrabrenje stiže i iz Vlade Srbije, s obzirom na to da je odobren projekat Opštine Priboj za rekonstrukciju Doma zdravlja i Opšte bolnice.
Projekat obuhvata kompletnu obnovu objekata, nadogradnju lijevog krila bolnice, kao i nabavku nove medicinske opreme, što bi trebalo da unapredi uslove rada i zdravstvene usluge u Priboju.